PORADNIK

Wycena klimatyzacji- co będzie potrzebne?

Dane kontaktowe

Prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu i e-maila. Potrzebujemy znać także lokalizację inwestycji- wystarczy miejscowość.

Informacje o inwestycji

Do właściwego doboru mocy urządzenia potrzebujemy kilku informacji:
– ilość i powierzchnia klimatyzowanych pomieszczeń
– orientacyjna lokalizacja jednostki wewnętrznej i zewnętrznej- jeśli jest już jakaś koncepcja umieszczenia urządzeń, jeśli nie, doradzimy 🙂
– rzuty lub zdjęcia klimatyzowanych pomieszczeń

Oczekiwania

Każdy z nas jest inny i ma inne preferencje. Dlatego prosimy o podanie oczekiwań względem np. koloru urządzenia, poziomu głośności, dodatkowych funkcji (np. grzanie, jonizacja powietrza) czy sposobu sterowania urządzeniem.

Ile kosztuje klimatyzacja w mieszkaniu?

Odpowiedź jest prosta- to zależy. Szacunkowy koszt wykonania klimatyzacji w mieszkaniu dla jednego pomieszczenia może wynosić ok. 3000- 6000 zł. Cena uzależniona będzie od wybranej jednostki klimatyzatora (np. producent, funkcje urządzenia) czy możliwości technicznych związanych z montażem.  Dlatego rzetelna wycena zawsze powinna być wykonana indywidualnie i na podstawie dostarczonych informacji, o które prosi instalator.

Split czy multisplit- o co chodzi?

Klimatyzacja w systemie split to układ z jedną jednostką wewnętrzną i jedną jednostką zewnętrzną połączonych ze sobą instalacją chłodniczą i przewodem komunikacyjnym. To najprostsze rozwiązanie, które stosuje się, gdy chcemy aby tylko jedno pomieszczenie było klimatyzowane.

System multisplit to układ z jedną jednostką zewnętrzną i kilkoma jednostkami wewnętrznymi. To bardzo dobre rozwiązanie stosowane najczęściej w biurach lub domach jednorodzinnych. Dzięki niemu możemy mieć klimatyzację np. w każdej sypialni w domu lub w kilku pomieszczeniach w budynkach biurowych przy zastosowaniu tylko jednego agregatu zewnętrznego.

Klimatyzacja w mieszkaniu- czy muszę mieć zgodę zarządcy budynku?

Jeśli planujesz montaż klimatyzacji w mieszkaniu musisz pamiętać, aby uzyskać zgodę zarządcy budynku na montaż jednostki zewnętrznej np. na elewacji budynku, balkonie czy dachu. Dodatkowo zarządca może przekazać szczegółowe warunki montażu, a od wybranego przez Ciebie instalatora wymagać odpowiednich uprawnień i protokołu odbioru prac.